Jdi na obsah Jdi na menu
 

*2.díl* Pod hladinou

20. 2. 2012


 

 2.DÍL

Zajímavý začátek

Pusť si ke čtení (potichu) ↓

 

 Ráno mě vzbudí mobil, mžourám na něj - volá otec. ,,Halo?" zašeptám, protože Lily a Rose ještě spí.,,No nazdar! Jaktože ses neozvala?! A nezvedalas mi to?!" řve táta a já jen odtahuju mobil od ucha. ,,Tati, v letadle se volat nesmí a pak jsem na to zapomněla, protože jsme byli unavené." vymlouvám se. ,, A neobtěžoval vás někdo? Jste v pořádku?",,Ne, jsou tady na nás milí a vše je v pohodě. Už musíme jít na snídani. Ahoj." odbyju ho a mačkám červené tlačítko.,,Tak ahoj." zmůže se ještě táta.

,,Umm, Kelly? Kolik je hodin?" zeptá se probouzející Lily. ,,Půl 9, to už asi snídani nestihnem, že?" odpovídám. ,,To už teda ne. To jsme spali tři hodiny! " zlobí se Lily. ,,Mě to teda příjde jako půl hodiny!" řekne mrzutě Rose, která se už taky probouzí. Já se kolébavě zvednu, naházím na sebe oblečení a spěchám dolů pro poslední šanci. Stačím ještě říct: ,, Jdu se podívat dolů."

U stolu pořád sedí Rayen a nějaký blonďatý kluk a dojídají své palačinky. ,,Dobrej ospalče!" pozdraví Rayen. ,,Jo,... já jen dojdu pro kamarádky nahoru." řeknu a vyběhnu spátky do schodů.

snapshot_bc05eb9d_9c3fe1a8.jpg

Zachvíli už sedíme u stolu a všichni si povídáme. ,,A ty, Rose? Co ráda děláš?" zeptá se blonďák jménem Dave. Možná má zájem o Rose, nebo Rose o něj?

,,No dřív jsem tančila balet, ale teď ráda trsám na párty." odpoví Rose a upřeně se dívá Davevovi do očí.

snapshot_bc05eb9d_fc3fe1f8.jpg

,,To je super! Dneska večer v 10 je ve vedlejším hotelu diskotéka, kterou pořádám já a můj kámoš Chris,"

Zpozorním. Tak proto byl tady Chris - domlouval se s Davem.

,,Budu rád, když se tam ukážete." řekne Dave a  zvedne se se svým prádným talířkem. Lily, já i Rose si vyměníme pohledy a kývneme na souhlas.

,,Takže v 10. Budu se těšit." připomene ještě Dave a odejde.

Já rychle dojím palačinku a odcházím do pokoje. Musím se ohodnotit v plavkách, protože pokud  bude Chris na pláži, chci na něj udělat dojem.

snapshot_bc05eb9d_9c3fe503.jpg

 Mám na sobě své nové modré plavky a připadám si v nich jako bych přibrala 10 kilo. Proč musím vypadat takhle? Když v tom jsem uslyšela jak se otvírají dveře. Přišly Lily a Rose.

snapshot_bc05eb9d_1c3fe65e.jpg

 ,,Tak takhle určitě nemůžeš na pláž! Vyberu ti nějaký normálnější vohoz. " řekne Rose a začíná se přehrabovat v mých věcech. ,,A myslím, že ani tímhle přihloupým postojem taky nezapůsobíš." doplní Rose Lily. Překvapivě se i ona začala zajímat  o to, co si obleče. Možná chce vypadat taky dobře před Rayenem. Dneska  při snídani si spolu živě povídali.

Lily si dala svoje šedo zelený šatky a šla nás počkat dolů, protože se Rose do toho vybírání opravdu zažrala. Sedla si do křesla a začala si číst knížku, kterou čte už popáté.

snapshot_bc05eb9d_5c3ff010.jpg

,,Ahoj Lily." řekne najednou Rayen a usměje se.  Lily se odvrátí od čtení. ,,Ahoj Rayene, no víš, já jsem docela knihomolka." zasměje se nejistě Lily. 

,,Jo? Páni! Já taky rád čtu! Jakou knížku máš nejradši?" zajímá se Rayen s nadšením. ,,No, tuhle knížku - Nástrahy ve tmě, čtu nejraději." usměje Lily a stoupne si, aby na Rayena lépe viděla. 

snapshot_bc05eb9d_dc3ff0e0.jpg

,,Četl jsem už i druhý díl. Taky se mi líbí, ale moje nejoblíbenější je kniha Rušivé ticho od stejného autora."

,,Normálně se takhle s cizím nezapovídám." usměje se už vřele Lily.
,,Ale mi už přece nejsme cizí," oplatí úsměv Rayen.

snapshot_bc05eb9d_dc3ff149.jpg

 ,,Lily,..víš jak mluvil Dave o té párty? Tak rád bych, tam šel s tebou. Tedy     s tebou, jako doprovod samozřejmě." zaculí se Rayen a Lily přímo zčervená.

,,Budu moc ráda, když tam půjdu s tebou." odvědí Lily, když v tom scházím dolů s Rose.

snapshot_bc05eb9d_7c3ff08b.jpg

 ,,Ahoj Lily, jé, ahoj Rayene. Doufám, že nerušíme." řeknu rychle. ,,Už jsme nachystané, můžeme vyrazit!" přidá Rose a hrne se do dveří ven. 

,,Né,.. jasně," řekne nám Lily. ,,Ahoj Rayene, tak v 10." otočí se ještě na Rayena. ,,Dobře!" odpoví Rayen a my už všechny jdeme ven.

,,Ještě póza! A jdeme kočky!" zavelí laškovně Rose. 

snapshot_bc05eb9d_bc3feefc.jpg

 Nakonec mi Rose vybrala můj jediný top s véčkovým výštřihem a k němu doplnila kraťase se sandály na vyskokém podpadku. Myslím, že mi to opravdu konečně slušelo. A Rose si vzala své nejoblíbenější šatky a červené lodičky, které nosí zásadně jen když má v okruhu slušného chlapíka - Davea.

snapshot_bc05eb9d_5c3ff6d7.jpg

Šli jsme na pláž, a když jsem uviděli moře, rozeběhli jsme se a namáčeli si své botky. Byli jsme opravdu šťastné a všichni okolo jen kroutili hlavami. 

Rychle jsme ze sebe zhodili oblečení a šli do moře!

snapshot_bc05eb9d_5c3ff835.jpg

Plavala jsem docela daleko od pláže. Najednou jsem uviděla barevnou ploutev, která se v momentu schovala za balvan. ,,Hele holky! Viděly jste to?!"

 ,,Co?" ozvou se současně. Řekla jsem si, že by mi nevěřili, kdybych jim pověděla co jsem si myslela. Tedy, že by to mohla být ta mořská panna, ale byl to jen Lyliinyn sen. A ani to neviděli, takže jsem odpověděla: ,,No viděla jsem nádhernou rybku, ale odplula."

 Ještě dlouho jsme se tam plácali a ožívali si nezapomenutelných chvilek v moři.

snapshot_bc05eb9d_7c3ff895.jpg

,,Hej,holky! Já se chcu trošku opálit, jdu ven." oznámí nám Rose, otočí se směrem k pláži. Zanedlouho i já s Lily vylézáme.

,,Mám úplně smočené prsty," řeknu a když je ukážu, všechny se zasmějem. Ale nejsou jenom smočené, jsou jakoby pokryté šupinami. Mám z toho trochu strach, ale teď tím nebudu kazit náladu. Možná jen blázním z horka.

Usušila jsem se a šla jsem pro nás obědnat něco k pití, protože jsme byli hodně nalokané slané vody z moře. 

Najedou jde naproti mě Chris! Je tady! Hlavně nepanikař! řeknu si pro sebe důrazně. Dělám jakože jsem v pohodě a snažím se tvářit lhostejně. Už jsem snad chodila s klukem, tak proč je to teď tak těžké? Chris se stále přibližuje.

,,Ahoj! To jsi ty. Ta ze schodů...Kely!" usměje se na mě. ,,Čau Chrisi! Jo ty schody. Nechtěla jsem do tebe vrazit." řeknu. Jo to by šlo! slyším můj hlas.

snapshot_bc05eb9d_1c3ffa6b.jpg 

 ,,Ne, to je uplně v pohodě. A co ty tady? Jsi tady s Rose a ... Lily?"zeptá se Chris. ,,Jo, a ty?" odpovím a rozhlídnu se kolem. ,,No měl by tu být za chvílu Dave. Říkal mi, že už jste se viděli,"

,,U snídaně,...trošku jsme si pospali." usměju se. Chvílu ticho.

snapshot_bc05eb9d_7c3ff9f4.jpg

 ,,No a ty si u moře poprvé? Líbí se ti tu?" řekne najednou Chris. ,,Vlastně poprvé, ale miluju moře. Nikdy jsem ale neměla příležitost. Až teď - protože je mi 18." moc blábolíš! slyším se.

,,Páni, myslel jsem si, že si mladší...tedy ne že bys tak vypadala, vlast-ně... vypadáš úžasně." zakoktá se trochu Chris a mě píchne u srdce. 

snapshot_bc05eb9d_7c3ffb15.jpg

,,...No a tedy, víš o té párty u nás?" zeptá se.

,,Jo, Dave mě pozval i s Rose a Lily.-"odmlčím se. ,,Jasně. Chtěl jsem se jen zeptat, jestli by jsi tam nešla se mnou. Nemusíme být jen na té párty, můžeme zajít i někam na jídlo." pousměje se Chris a vyčkává odpověď.

 snapshot_bc05eb9d_7c3ffa0a.jpg

,,To by bylo moc fajn!" vyleze ze mě a oba se na sebe nemluvně usmíváme. Tento pocit se mi vrací po dlouhé době, co jsem se rozešla s mým klukem, ale teď je ten kluk mnohem lepší! Samozřejmě, s Chrisem nechodím, ale třeba po tom večeru už jo.

,,Kely! Kde si? Co to pití? Jsem úplně vyschlá. " přeruší to najednou Rose, já se na ni co nejvíc pohoršeně podívám a řeknu Chrisovi: ,,Budu muset jít. Má otravná kamarádka se dožaduje pití." zasměju se. ,,Budu tě čekam před tvým hotelem v 9 jestli se to hodí."

,,Jo, jasně! Ahoj!" a odběhnu. ,,Čau!" odvětí Chris.

 

................................................................................................................................

Pokračování příště

 

Prosím NEKOPÍROVAT!!!

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jsi moc fajn

(, 10. 1. 2016 16:58)

NEJLEPŠÍÍÍÍÍ

komix..

(Muffi♥, 5. 11. 2012 14:45)

Božííí :))♥

Ještě další

(Kika, 21. 2. 2012 8:40)

honem..chce to další..sem nedočkavá..je to super ;)))