Jdi na obsah Jdi na menu
 

*4.díl* Pod hladinou

28. 2. 2012

 

 4.DÍL

Noc plná kouzel

Pusť si ke čtení (potichu) ↓

 Říkala jsem si - Proč?! a Jak je to možné?! Seděla jsem tam asi ještě 10 minut a stále vzlykala a nadávala. Vtom jsem uslyšela rychlé kroky. Ohlédla jsem se a proti mě běžely Rose a Lily! ,,Holka! Co se stalo?!" volá z dálky Rose. Doběhly ke mě, klekly si vedle a utěšovaly. ,,Co se proboha stalo?" ptá se vlídně Lily. Řekla jsem jim vše, co jsem si pamatovala a zároveň jsem si nadávala. ,,Ale, notak! To on je kr*tén!" chlácholí mě Rose a hladí mi vlasy. ,,Jo! Nic si z toho nedělej. ON ti může bejt ukradenej!!" přídá se Lily. Po chvíli se uklidním, sedneme si všechny do tureckého sedu a povídáme si o těch klučičích "monstrech".  

snapshot_bc05eb9d_9c4006bc.jpg

Když máte takové kamarádky, je vám hned líp. ,,Hej, co kdyby jsme se teda šli vykoupat?" připomíná nám Lily a pantomimicky se zeptá jestli máme plavky. Obě kývneme. ,,Tak pojďme! Bude to super!" pobouzí nás Lily a začíná se svlíkat do plavek. Za chvíli se už plácáme ve vodě a řechtáme se na plné kolo. Z ničeho nic jsem zase koutkem oka uviděla tu podivnou barevnou ploutev! ,,Už jste to viděli?!" zeptám se rychle a protože se dívaly stejným směrem tak horlivě kývly. ,,Pojďme to prozkoumat!" navrhne Rose a mi plavem k velkému balvanu. Plavala jsem nejdřív, a když jsem nakoukla přes balvan, bylo to,... jako by mi někdo udělal díru do žaludku a já byla úplně beze smyslů a vyděšená. Tak moc!

snapshot_dc063d0b_7c15cc86.jpg

,,...Panebože-" stačím říct a vtom nás divé dívky spatří. Jedna z nich se zamračila a pokynula na její společnice. Najednou přišla obrovská vlna a nás všechny tři ztrhl hrozný vír!

snapshot_bc05eb9d_bc400ecc.jpg

Nestačila jsem se ani nadechnout a ztrácela jsem pomalu vědomí. Viděla jsem jen míhající kamarádky a plno vody.

snapshot_bc05eb9d_fc5a5a51.jpg

 Chtěla jsem se nějak zpamatovat, ale nepřestali jsme se točit. Začalo se mi dělat bílo před očima, jako když omdlíte. Nebo to světlo tam opravdu bylo?

snapshot_bc05eb9d_1c5a5c67.jpg

Osvítilo mě to jako ultrafialový paprsek a dál už jsem nevnímala... jen, nehoráznou bolest.

.

.

.

Přišla jsem zpátky  k sobě až světlo začalo ustávat. Ohlédla jsem se kolem a uviděla jsem ty divé dívky znovu... Počkat! Zaostřila jsem. ,,Lily! Rose! ...Co se to s vámi stalo?!!" zakřičím beznadějně, ale z mých úst neslyším jen bubliny, ale slova! 

snapshot_bc05eb9d_dc639e07.jpg

,,Kely!? C-co t-o?" snaží se mluvit Lily. Rose se mezitím rozplavala o kousek nahoru. Snažila jsem se  taky plavat, ale nebylo to jednoduché. ,,Počkejte!" řve Lily a kimácí se jako když se učíte poprvé chodit. Rose se zastaví.

snapshot_bc05eb9d_5c63a156.jpg

 ,,Vidíte, to, co vidím já? Mám halucinace, že jo?! A teď už určo umírám, protože jsme se dostali,...dostali do víru a nemůžem dejchat." řekne a klouže spátky dolů. ,,Ale my dýcháme. Žijeme!" namítnu. ,,Ve snech si taky myslíš, že žiješ," přídá se Lily a snaží se štípnout - nic. Nic! A taky žádná z nás se neodváží nic říct. Nakonec ticho přetrhnu a tiše řeknu: ,,Pokud není tohle sen. Tak co tedy?" najednou si konečně všimnu mých vlasů. Jsou delší! A taky Lily a Rose mají delší vlasy! ,,Buď si všechny halucinujeme to samé,nebo...nebo je to skutečnost. Ale to není možné. Vždyť to neexistuje!" snaží se Rose zatímco já musím chytnout Lily za ruku, nebo by spadla na dno - pokud tam nějaké je, protože vidím jen temno.

 snapshot_bc05eb9d_1c63a2b9.jpg

 ,,Ale měla jsem ten sen o těch mořkejch panách. A ty? Kely? Jako jediná si viděla to za balvanem, co tam bylo?" zeptá se Lily a já jen nemluvně zíram na Rose a pak na Lily. ,,Viděla jsem tam, ...tři mořské víly... seděli tam a když jsem promluvila, uviděly nás a potom ten vír..." vypadne ze mě nakonec. ,,Takže ty příšery nás jako proměly to v co ony jsou?" nevěřícně mrká Rose. 

snapshot_bc05eb9d_5c63a370.jpg

 Světlo už zmizelo a my na sebe pomalu neviděli. ,,Pomóc!" křikne stále kimácijí se Lily a pevně mě chytne. ,,Myslíš, že tady ještě někde jsou? Musíme zkusit vyplavat nahoru. Potom už něco vymyslíme. Nemůžeme tady zůstat." řeknu stála rozechvěně a snažíme se plavat. ,,Si si jistá, že je nahoře nahoře? Protože tady to všude vypadá stejně. Nejde poznat hladina když nesvítí slunce." řekne Lily. Vím, že je to riskantní, ale musíme plavat a tak Lily důvěrně stisknu ruku a plavu ven z téhle tmy...

Kolem mě najednou proplulo cosi slizkého. Spanikařila jsem a pokud to vůbec jde ztratila jsem pod rytmem ploutve kontrolu a vybočila jsem strmě do boku. Jenže tam byli jakésy mořské rostliny. 

snapshot_bc05eb9d_9c650870.jpg

 ,,Nemůžu z tadyma ven!!" volám na kamarádky a snažím se vyprostit z rostlin.

,,Kely?... Kely!"ozvala se po chvíli Rose a já jsem uslyšela její rychlou ploutev.

snapshot_bc05eb9d_9c6508e9.jpg

Vmžiku se u mě objevila a svým neodolatelným úhybným manévrem mě vzala za ramena a vytáhla ven z  rostlin. ,,Jsi OK?" zeptala se mě, když jsme byli dostatečně daleko nebezpečí. ,,Jo jen jsem zpanikařila, je mi dobře...Děkuju Rose!" byla jsem opravdu Rose vděčná kdyby neměla takovou odvahu tak tam zůstanu do teď. ,,To je v klidu...,ale kde je Lily?" zeptá se Rose a dívá se kolem. ,,Tady jsem!" zavolá Lily, ale nevidíme ji. Po chvíli se ale dokomíhá k nám. ,,Dobře. Tak rychle nahoru! Nechci tady skončit znovu v těch rostlinách." zavelím a my plavem dál. Rose ladně a energicky, já docela nezkušeně ale přece jen...a Lily o něco líp než nazačátku. Asi po 10 - 15 minutách se konečně dotýkáme ploutvemi měkkého písečného dna.

snapshot_bc05eb9d_fc677066.jpg

,,Musíme být už blízko!" řekne radosně Lily a silně oddychuje, myslím, že se nadřela, protože ji plavání moc nejde. A opravdu, už dohlédnu na pláž. Zdálo se mi, že tam zůstanem napořád. ,,Teď se jen vyškrábat navrch." řekne přemýšlivě ale odhodlaně Rose. 

snapshot_bc05eb9d_fc6770aa.jpg

 ,,Ale počkat! Co když tam někoho potkáme? Mohlo by nás to stát život!" zadržím kamarádky a vytřeštím oči. ,,Co by tady TEĎ někdo dělal? Vždyť je noc. A co by nám tak mohl udělat? By omdlel." opáčí Rose a pozasměje se, ale Lily se trochu zarazí. ,,Kely má pravdu. Musíme dávat bacha, ale jak se dostanem zpátky do hotelu?" řekne už plačtivě Lily. Vystrčím opatrně hlavu nad hladinu a rozhlídnu se. Nikdo. ,,Je čistej vzduch." řeknu spěšně na kamarádky a drápeme se na souši.

snapshot_bc05eb9d_7c677410.jpg

 ,,Takhle ale nemůžeme zůstat!..." řekne Lily a začíná propadat panice. ,,Ne, to bude dobrý! Uvidíš... mám na krku přívěšek!" a žmoulám přívěšek v ruce, vypadá jako ocasy mořskych panen spojené k sobě. ,,Mě začíná blikat! Co to je za přívěšky? Kdo nám je dal?!" ptá se neoblomná Rose, ale všechny víme jeji odpověď. Najednou se začala Rose proměňovat zpátky na člověka! Ale její dlouhatánské vlasy jí zůstaly. ,,Jak si to udělala?" ptá se Lily. ,,To ten přívěšek!" zvolá radostně Rose a zaboří své prsty do písku. Vtom se i nám začnou proměňovat ploutve na nohy! ,,Jo! Nezůstanu tak! Jsem zase normální!" raduje se i Lily. ,,Ale co ty vlasy?!" dívám se zmateně.

snapshot_bc05eb9d_5c6775fd.jpg

,,Seknou mi! Stejně jsem si chtěla dát příčešky!" řekne spokojená Lily, já jen nepřítomě kívám.

 ,,Jo! Já taky! Tak a teď se zbavím toho zatraceného přívěšku!" řekne zuřivě Rose, stoupne si a snaží si přívěšek odtrhnout z krku. Rozbila ho. Z přívěšku odpadla jedna perlička. Postavím se taky a řeknu.: ,,Co když to byla tvá jediná záchrana jak se plouve zbavit?!"

,,Ale prosimtě, tímto jsem se jí zbavila!" odpoví bezstarostně Rose a Lily si stoupne. ,,Má pravdu, jen tenhle přívěšek nás proměnuje!" přidá se Lily a přívěšek začíná trhat. ,,Ne! Počkat! Radši si ho nechcej! Prosím! Nech si ho." zadržím Lily a držím ji ruku nahoře. ,,Nedělej se jo, Kely! Všechno to je tvoje chyba, kdybys tam u toho balvanu držela hubu tak se nic nestane!" vypjení Rose a já zrudnu. ,,Ale kdo měl ten nápad "jdem to prozkoumat"?!!" oplatím naštvaně. ,,Ale to Lily to vymyslela! Navrhla celou tuhle noční výpravu!" snaží se Rose a ukáže prstem na Lily.

snapshot_bc05eb9d_7c677742.jpg

Lily nebyla schopná slova, věděla dobře sama, že s tím začala a pomalu se "zmenšovala". ,,Všechny za to můžem." řeknu už vyrovnaně a dodám: ,,Budem se tady hádat? Když už se to prostě stalo? Teď už s tím nic neuděláme...,ale přívěšek si nechám. A chcu abyste si ho nechali i vy."
Lily poslušně přikývla a Rose unaveně souhlasila.

,,Pojďme domů." řekne Lily potichu a my se vydáme do hotelu.
Opravdu nevím, co si o této noci mám vlastně myslet...Jsem teď mořská panna? Znovu mě rozbolela hlava. Jak teď budu žít? A co ty zatracené přívěšky, které mi připadají tak důležité?

 

...............................................................................................................................

Pokračování příštěProsím NEKOPÍROVAT!

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:)

(Kyks, 26. 10. 2013 8:48)

Jak se dělá mořská panna v Sims 2? jo a další dílll :)

Downloady

(Karolína, 4. 3. 2013 21:49)

Ahoj Adminko.... Prosím tě moc, když si stáhneš downloady do PC tak jak je potom vložíš do hry? Víš, aby jsi s nima mohla hrát , předem díky.... :)

Dalšíí!

(Muffi♥, 5. 11. 2012 15:02)

boží napinavy užasný dokonalý :OO rychle další díl :))♥

Re: Dalšíí!

(Adminka ElienVerck, 10. 11. 2012 17:56)

Bohužel se mi ztratili downloady, tak jedině že by se předělali trošku simíci :D ;) Co myslíš? :)

Super !!!

(Evča (blog4mydreams.estrranky.cz), 14. 3. 2012 13:54)

Ach jo,,, nemůžu se dočkat na další díl, všimla jsem si že máš další kousíček .. :))
Jsem uplně napjatá !!! :))
Už se těším !!!

Jááj

(Kika, 10. 3. 2012 18:26)

Napětí, vzrůšo,krásný fotky...prostě bezva super :D Rychle další díl jinak se po*eru napětím :D

KOUS

(Evča, 1. 3. 2012 19:39)

Mám ohlodané nehty napětím, jak to bude dál!!! HONEM HONEM !!!